Hayatım boyunca süren yazma isteğimin, hiçbir zaman bir düzen içerisinde ilerlemeyen ve her seferinde de; başarısızlıkla sonuçlanan günlük tutma çabalarımın sanal alemdeki yansıması...

Bildiğim en doğru yerden başladım yazmaya, kendimden.

8 Eylül 2014 Pazartesi

24'üme Sevgilerimle; BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM!

8 Eylül 1991; namı değer doğum günü tarihim.Tastamam 23 sene sonra; 24'ümün kapısında durduğum gün bugün; bugün benim doğum günümmmm!!!!

Dün ailecek Çiçekliköy'e pikniğe gittik.Severim oraları.Havası temiz, doğası güzel, insanı nezih; "bundan iyisi şamda kayısı" hesabı.Bir güzel mangalımızı yaktık, pikniğimizi yaptık derken babamın aldığı doğum günü pastamı piknik masasında üflemek nasip oldu bu sene:) Gerçi geçen sene de arabanın tepesinde üflemiştim..Gece kuzenimin düğününden dönerken; annem babam ve sevgili nişanlım esas adamla birlikte saat 12'yi vurduğunda yoldan pasta alıp arabanın tepesinde kesip yedik:) Anlayacağınız doğum günü pastalarımı üfleyiş tarzım bile ayrı bir kendime has, ayrı bir orjinal..
Ahanda ben buyum :)

Yine de geçen seneye nazaran farklı oldu bu doğum günüm.Esas adamın askerliğine, bir de dedemin artık aramızda olmayışı eklenince buruk geçiyor ister istemez.Bu dedemin artık bir daha asla yanımda olamayacağı ilk özel günümken; esas adamın yanımda olmadığı ilk ve son özel günüm..Bugün; biraz komplike bir gün anlayacağınız, e ne de olsa bugün "benim" doğum günüm.

Hatırlanmayı bekliyorum yalan değil, kim doğum gününde unutulmaktan zevk alır ki?Zaten hayatımda olan iki elin parmağını geçmeyecek kadar az insan var; e bir de onlar hatırlamazsa kızarım demi ama! Ailem,esas adam,Müş annem,Sevgi..An itibariyle sırasını savanlardan:) Geriye kalanların da unutması durumunda; vay hallerine...

Esas adam bana uzun zamandır istediğim ayakkabıları aldı :) Daha doğrusu doğuda asker olduğu için aldığı; üç kuruş askercik maaşından bana ayakkabı parası gönderdi. İşte bunlar benim 24.yaş pabuçlarım :)
Pati pati pabuçlarım :)
Sevgili babam ne istediğimi sorar doğum günlerimde:) Bu zamana kadar; telefon,tablet,mp3 çalar vs. isterdim.Ta ki çeyiz hazırlıklarıma start veresiye kadar..Böylelikle 24.yaşımda tercihimi "küçük ev aletleri"nden yana kullanmış oldum.Belki ütü olabilir diye düşünüyorum ama önce ne nedir, neyin nesidir bir araştırmamı yapıp hangisini alacağıma karar vereyim de:)

Hiçbir programım yok.Herhalde cipsimi kolamı alır, laptopu TV'ye bağlar, internetten aptal saptal filmler izlerim.Belki de nişan videomu yüzbirmilyonuncu kere izlerim; bilemedim.Karar veremem şuan..

Gelelim 25.inci doğum günümeee..Ne çabuk geldik deme, tahmin yürütücem:) Muhtemelen bir sonraki doğum günümde; planlarımızca, evlenmiş olucam."Al işte hayattan bir şey daha üttüm." derim o zaman:) Belki balayında olurum bu zamanlar; işte o zaman da size yazmakla falan uğraşamam:)

Neyse ki; bugün boşum, yalnızım.Yazar da yazarım yani.Yazdım da...

Neyse ki; bugün benim doğum günüm!

BiR DeLiNiN Pembe DefteRi

10 yorum:

 1. Nice yaşlara o halde :)

  YanıtlaSil
 2. nice senelere fıstıkım, esas oğlan ve tüm ailenle birlikte mutlu sağlıklı sevgi dolu yılların olsun deli pembiiiiş <3

  YanıtlaSil
 3. Nice nice yıllara.. Allah sağlık, huzur ve mutluluk versin hayatın boyunca..

  8 sene evvel ben de senin bu yaşında idim ve doğum günü kutladım ama bana kimse pabuç almadı.. 8 senedir içime dert oldu bu durum.. Diyorum ki; enişteciğime söylesen de bana da üç beş kuruş gönderse:)

  Ayrıca Allah hakkında hayırlısı ise tez zamanda Esas Adam'la seni baş göz etsin.. Bir yastıkta uyumanızı sağlasın inşallah..

  (Benim doğum günü hediyem de yukarıdaki dua cümleleri olsun o halde)

  YanıtlaSil
 4. geçmiş doğum günün kutlu mutlu olsun :) nice yıllara

  YanıtlaSil
 5. ressam☺9/13/2014

  unuttuğumu sanmana an kala sürprizimle çıka geldimm ☺ ♥♥♥

  YanıtlaSil
 6. Ressam değil, adeta sanatkar :))) Ah Nigar ah :)

  YanıtlaSil
 7. Canım benin, nerelerdesin ? Özledim yazılarını. İyi misin ? Herşey yolundadır umarım.Sen bu kadar habersiz bırakmazdın bizi :)

  YanıtlaSil
 8. Adsız9/28/2014

  Canım geç geldim geç gördüm. Musmutlu yaşlara İnşaallah.

  Özlemişim seni okumayı artık buralardayım ^_^ ♥♥

  YanıtlaSil

♥♥♥ dahiyane fikrini paylaş ve görevi son ütücüye devret ♥♥♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...