Hayatım boyunca süren yazma isteğimin, hiçbir zaman bir düzen içerisinde ilerlemeyen ve her seferinde de; başarısızlıkla sonuçlanan günlük tutma çabalarımın sanal alemdeki yansıması...

Bildiğim en doğru yerden başladım yazmaya, kendimden.

21 Mart 2014 Cuma

SevgiLi Larry Bird'e İthafen...

Sevgili Larry Bird; yani twitter'ın simgesi...Bende bugün kısa bir araştırma sonucunda öğrendim ve farkettim ki twitter kuşumuzun adı Larry Bird'müş.Çok fazla detayına inmeden Larry, adının Boston Celtics basketbol takımının efsane oyuncusu Larry Bird’den (kuş) aldığını da öğrenmiş bulunduğumu sizlerle paylaşmak isterim..
 Her ne kadar Larry'nin başı dik olsa da; bizlerin boynu bükük bugün..Kapatma kararının akabine; erişim engellendi, hoş ortada bahsi dönen kararı hala biri masaya vurmuş, birileri de görebilmiş değil...

İnsanın hayatta vazgeçilmezleri vardır; bunların en başında da özgürlük gelir şayet özgür olmayan bir insan için yaşamanın da anlamı kalmaz...Değil mi?

Demir parmaklıkların arkasında, işgallerin esaretinde yaşanır bilirdik tutsaklıklar; oysa hepimizin fikirlerine zincir vuruldu bugün; bizi biz yapan düşünme yeteneğimizin, fikirlere, fikirlerimizin kelimelere dökülmesine kim - nasıl engel olabilir? 

Geçecek bu günler; sabret sen;  zihni, fikri, zikri, gönlü HÜR İNSAN...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

♥♥♥ dahiyane fikrini paylaş ve görevi son ütücüye devret ♥♥♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...