Hayatım boyunca süren yazma isteğimin, hiçbir zaman bir düzen içerisinde ilerlemeyen ve her seferinde de; başarısızlıkla sonuçlanan günlük tutma çabalarımın sanal alemdeki yansıması...

Bildiğim en doğru yerden başladım yazmaya, kendimden.

31 Mart 2014 Pazartesi

Film Kuşağı Part 4 : Animasyon Film Önerileri

Dün yazdığım Part 3 : Frozen'dan sonra Sevgili Dördüncü Tekil Şahıs'ın "Böyle şeylere hiç ilgi duyamıyorum ve ilgi duyanlara her zaman çok özenmişimdir:)" söyleminin akabine kendisine biraz heves aşılamaya niyetlenerek; kendi arşivimden isimleri mail yoluyla paylaşabileceğimi belirttim ve zannediyorum ki bu teklif kendisini pek memnun etti.

Ben de; neden bunu kendisine ithafen hazırlayacağım bir Part 4 olarak herkesle paylaşmayayım dedim ve nitekim yazmaya koyuldum.Elbette bir film eleştirmeni ya da film kültürünün çok çok üst düzeyde olduğunu iddia edebilecek kadar cesur ya da cüretkar değilim ama yine de fikir vermek amaçlı güzel bir paylaşım yaratmaya çalıştım.

Netice itibariyle de bir heves tekrar yazmaya koyuldum; hadi bakalım hayırlısı ;)

Neden animasyon filmlere bu kadar aşık olduğumu bilen bilir, dolayısıyla tekrar tekrar kendimi ifade etmeme de gerek yok.Yine de yok efendim biz orayı kaçırdık diyorsanız; TıKTıK!

Animasyonların en güzel yanı da bir filmden öte kendinizi bir seyirci olarak kurgunun içinde bulabilmeniz, yanı sıra fazla "kafayı yormadan" tadını çıkarabilmeniz...Listede verdiğim filmler hakkında konu-yorum ikilisinin üzerinde fazla durmadım şayet; izleme niyetiyle konuyu her yerden araştırabileceğiniz gibi, yorum da izledikten sonra kafanızda şekillenecek; bir yerde benim yorumlarımın da anlamı kalmamış olacak:) Böylelikle kendimi yeterince ezdikten sonra; an itibariyle almış olduğum karar neticesinde her film için sadece bir cümle kurmaya niyet etmiş oldum.
ASLAN KRAL: Çocukluğumun efsanesi; animasyonlara müptela oluşumun yegane sebebi, ölmeden izlenmesi gereken...Hakuna Matata!

ICE AGE: Her seri ayrı bir tat, ayrı bir macera; buzun hikayesi ;)

RANGO: Daha önce hiç kimse bu kadar cesur olmamıştı...

RATATOUİLLE: Lezzet ustası faremiz

UP: Gerçeğe ve hayallere gökyüzünden bakmak; duygu dolu bir hikaye

MARY AND MAX: Yalnızlığın paylaşılmış hali.

THE SIMPSONS: Bir efsane; hiçbir sezonunu kaçırmadığım bir aile durum komedisinin seyri film keyfi
ÖLÜ GELİN: Aşkının peşini bırakmayan hem deli hem ölü kız;)


Ve elbette ismini de anmadan geçemeyeceğim; Kayıp Balık Nemo, Ejdarhanı Nasıl Eğitirsin, Wall-E, Çılgın Hırsızlar, Köfte Yağmuru...

Ezber arşivimden ilk aklıma gelenleri böyle sıraladım; şimdilik bunlarla başlayabilirsiniz; elbet de beğenerek izlediğim animasyon filmler arasından listeme eklemeyi unuttuklarım var mı diye kaygısını duymuyor değilim şuan:)

Not: Yazı Sevgili Dördüncü Tekil Şahıs'ı animasyon dünyasına kazandırmak için hazırlanmıştır;) Bu vesile ile sizlere de film önerilerinde bulunmuş oldum böylece...

Mutlu kalın; hoşça kalın...
Sevgilerimle;

BiR DeLiNiN Pembe DefteRi

1 yorum:

♥♥♥ dahiyane fikrini paylaş ve görevi son ütücüye devret ♥♥♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...